"Rabitəçilərin vəzifəsi bütün rabitə növlərinin, xüsusən telefon rabitəsinin iş keyfiyətini daha da yüksəltməkdən, əhalinin ehtiyac və tələbatına daha çox fikir verməkdən ibarətdir"
"Son illər Azərbaycanda rabitənin inkişafı sürətlə gedir və aparılan işlər, əldə olunan nəticələr təqdirəlayiqdir"
"İndiki zamanda rabitə hər bir insan üçün ən çox lazım olan bir vasitədir"
Samsung şəbəkə keyfiyyətini yaxşılaşdırmaq üçün 6G-də süni intellektdən istifadə etməyi planlaşdırır!
Samsung şirkəti yeni nəsil mobil rabitə standartı 6G-də süni intellektdən istifadə etməyi planlaşdırır. Belə ki, şirkətin telekommunikasiya bölməsi süni intellekti 6G texnologiyasına inteqrasiya edərək, gələcəyə davamlı və davamlı istifadəçi təcrübəsi üçün şəbəkə keyfiyyətini yaxşılaşdırmağı planlaşdırır.
2020-ci ildə 6G telekommunikasiya texnologiyaları ilə bağlı ilk araşdırma sənədini dərc etdikdən sonra şirkət bu mövzuda yeni bir ağ sənəd nəşr edib. Buna uyğun olaraq gələcəkdə həyatımıza daxil olacaq 6G beş sahədə əhəmiyyətli faydalar verəcək. Qeyd edək ki, bu bunlara aşağıdakılar aiddir:
Samsung bildirir ki, süni intellektdən istifadə təkcə bu sahələrdə istifadəçi təcrübəsini genişləndirməklə qalmayıb, həm də xərcləri azaldacaq və enerji səmərəliliyini artıracaq. Beləliklə, “Samsung” 6G telekommunikasiya standartının 2030-cu ildə yekunlaşacağını və yaxın gələcəkdə bu sahədə tədqiqatların və inkişafın intensivləşəcəyini gözləyir.